Android C# Genel Java

Uygulama tasarımcıları için en iyi 10 ücretsiz araç

Mobil alanda Android, IOS, Windows Phone veya başka bir platformda uygulama tasarlarken iş fikri üzerine yoğunlaşmanın ilk adımı olarak elimizde elle tutulur bir prototipin bulunmasıdır. Bunun için bitmiş uygulamaya daha hızlı geçebilmenize yardımcı olmak için size 10 farklı aracı önermek isterim. Eğer uygulama tasarımını öğrenmek veya becerilerinizi artırmak, iş fikirlerinize daha fazla yoğunlaşmak istiyorsanız aşağıdaki araçlara bir göz atın ve sizin için uygun olanı hemen kullanmaya başlayın.

01. Marvel (iOS, Android)

Marvel uygulaması kağıttaki basit taslakları, uygulamanızın fikirlerini, demo olarak başkalarıyla paylaşmanıza izin veren etkileşimli prototiplere dönüştürmenize olanak tanır.

  • .psd dosyalarıyla uyumludur, bu nedenle yüklemeden önce tasarımlarınızı dönüştürmeniz gerekmez.
  • Web tarayıcısı, cihazınızı simüle ederek prototipinizi test dışında da doğal ortamında görmenizi sağlar.
  • Bu prototip aracı, en gerçekçi prototipleme deneyimi için özel animasyonlar ve ekranlar arasında geçişler içerir

02. Invision (iOS, Android)

Invision, hem iOS hem de Android platformları için kullanılabilen başka bir ücretsiz web ve mobil prototipleme aracıdır. Bu prototipleme aracı, bildirimler ve durum güncellemeleri ile birlikte tam bir yorumlama sistemine sahiptir, bu nedenle bir ekibin tüm üyeleri, projenin nerede olduğunu sormadan öğrenebilir.

  • Invision aynı zamanda insanlarla gerçek zamanlı işbirliği yapar, bu nedenle bir sorun ortaya çıkarsa hep birlikte online olarak bir araya gelebilir ve birlikte proje üzerinde çalışabilirsiniz.
  • Gerçek zamanlı işbirliği içinde tam tasarım araçları içerir.
  • Ve belki de en iyi özellik, yanlışlıkla bir değişiklik yapmadığınız veya eski bir tasarım konseptini geri getirmek istediğiniz zaman için sürüm kontrolüne sahiptir.

03. iOS Sketch Paper

Photoshop veya farklı bir prototipleme aracına geçmeden önce kalem ve kağıda eline alıp tasarım yapmaktan hoşlananlar için, bu ücretsiz nokta çizelgesi kroki kağıdı, herhangi bir iOS tasarımını kağıt üzerine almanızı kolaylaştırıyor. 

Varsayılan tüm UI öğeleri için kılavuz çizgileri ve her aygıt için ölçüm işaretleri içerir. IPad Air ve iPhone 5S olarak mevcuttur.

04. Android Sketch Paper

Android tasarımcılarını unutmuyor; Burada, izleyicilerin Android tasarımcıları için yukarıdaki seçenek gibi bazı Android tasarım kroki kağıtları mevcut. Ekran başına sekiz telefon var ve iOS Eskiz Kağıdının aksine bu bir nokta ızgarası değil, bunun yerine hiç çizgi yok. Daha yoğun bir iş akışı organizasyonu yapmadan önce bu eskiz kağıdında hızlı bir şekilde iş akışı düzenleyebilirsiniz.

05. PopApp (iOS, Android)

Marvelapp‘tan hoşlandıysanız, ancak Android cihazınızda çalışan bir prototip istiyorsanız, PopApp‘dan başka bir yere bakmayın. PopApp benzersizdir, çünkü elle çizilmiş uygulama eskizlerinin fotoğraflarıyla başlar ve bunları cihazınızda birbirine bağlar. Uygulamanın görsel olarak oluşturabileceği şeylerle sınırlı değilsiniz, ancak çizilmiş prototipinizi herhangi bir cihazda çalıştırabiliyorsunuz.

06. Laudable Apps (iOS)

En iyi iOS 7 tasarımlarını ve düz tasarım örneklerini sergiliyorlar, böylece bir sonraki uygulamada harika tasarım kalıplarını kullanabilirsiniz.

07. Mobile Awesomeness (iOS, Android)

Mobile Awesomeness, web sitelerinde yayınlanan tüm tasarımlar için bir derecelendirme sistemine sahiptir. Tasarımları nasıl değerlendirdiklerini kontrol edin – ölçülerini nasıl gördüğünüzü görmek için aynı derecelendirme sistemini kendi tasarımlarınıza uygulayabilirsiniz. Yeni tasarım fikirleri üretmenize yardımcı olabilir.

08. Android Patterns (Android)

Bu web sitesi, tonlarca Android tasarım kalıplarını kategorize eder. Yeni ve seçkin bir şeyler arıyorsanız , bir göz atmak için tasarım deseni kitaplığına bakabilirsiniz.
‘Veri ile uğraşma’, ‘kişiselleştirme’ ve ‘sosyal’ gibi, uygulamanın türü için tasarım örneklerini düzenleyebiliyorsunuz. Ayrıca ‘Nasıl yapabilirim?’ Uyarısını kullanarak farklı kalıpları arayabilirsiniz.

09. Tuts+ (iOS, Android)

Tuts +, CSS için devasa bir tasarım kitaplığıdır. Neyse ki, Mobil Dizayn’a ayrılmış bir bölüm de var. Devasa görsel tasarım derslerine erişmek için göz atmanızı tavsiye ederim. Buna ek olarak, tuts + ‘un ebook‘lar ve diğer kaynaklardan oluşan bir kütüphanesi mevcut, bu nedenle bir konuda daha fazla bilgi edinmek isterseniz Tuts+ vazgeçilmeziniz olabilir.

10. Fluidui (iOS, Android,Web,Desktop)

Prototipinizle Fluid UI uygulamalarını kullanarak masaüstünde veya mobil ortamda hemen etkileşim kurun.

  • Android, iOS, web, masaüstü ve daha fazlası için 16 dahili kütüphaneden birini seçebilirsiniz.
  • Prototipinizi hayata geçirmek için etkileşimler ve animasyonlar ekleyin.

Yorum

Yorum Yap