WEB

Seo Analiz Siteleri

Bu yazıda web sitenizin arama motorları için ne kadar optimize edildiğini kontrol edebileceksiniz.  Yerli ve yabancı seo araçları ile sitenizi kontrol edip, siteniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olacaksınız. Listede sık kullandığım ve ücretsiz olan web adreslerine yer verdim. Yine yazının devamında kullandığım birkaç anahtar kelime sitesi paylaştım. Lafı uzatmadan seo araçları ile başlayalım.

1- https://wmaraci.com/seo-analiz : Sitenin yada sayfanın adresini yazarak başlık, meta, içerik gibi konularda analiz yapmasını sağlayabilirsiniz. Bu analiz sonucunda bir rapor çıkarıp hangi konularda düzeltme yapmanız gerektiği listeler.

2- https://analiz.r10.net/   :R10 site analiz araçları ile seo analiz, kelime aracı, sıra bulucu gibi bir çok raporlama yapma şansı bulunuyor.

3- https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ : Mobil ve masaüstü cihazlarda kullanıcı deneyimini arttırmak için sitenin açılış hızı ve okunabilirlik durumu ile ilgili puan çıkarıyor. Çıkardığı puan dışında sitenin hızını ve kullanıcı deneyimini arttırmak için neler yapılacağı hakkında da öneriler sunmaktadır.

 

 

4- https://www.seoptimer.com/ : Site adresi yazarak seo, sosyal medya, güvenlik, performans gibi alanlarda analiz yatırabilirsiniz.

 

5- http://nibbler.silktide.com/  :Siteyi A’dan Z’ye kadar analiz edip, geniş bir rapor çıkarıyor.

6- https://www.seohocasi.com/seo-analiz/  :Türkçe kullanışlı bir seo aracıdır.  Diğer seo araçlarında olduğu gibi kullanılabilirlik, mobil uyumluluk gibi başlıklarda rapor çıkarıyor. İlginç bir başlıkta sitenin tahmini değeri hakkında bir rakam yayımlıyor. Yazılım Bilişim için ne kadar doğru bilmiyorum ama 8500$ çıkarmış.

7- http://www.seoanaliz.com.tr/  :Yine Türkçe bir site, seo analizi, site hızı, tahmini gelir durumu hakkında bilgileri analiz etmek için kullanılabilir.

8- https://moz.com/researchtools/ose/ adresinin ücretli uygulamalarının dışında bu ücretsiz uygulaması ile sitenizin durumunu başlık seviyesinde de olsa raporlayabilirsiniz.

 

9-https://seositecheckup.com/ ile sitenizi wmaracında olduğu gibi analiz edip, sitenin içeriği hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

Anahtar Kelime Araçları

1- https://adwords.google.com.tr/KeywordPlanner Adwords uygulaması için hazırlanmış kelime analiz aracıdır. Sitenizde yazacağınız yazıların anahtar kelimeleri hakkında fikir vermesi için kullanılabilecek güzel bir araç.

2- https://kwfinder.com/ sitesi ile aradığınız anahtar kelimenin tahmini değeri, benzer anahtar kelimeler ve hangi sitelerde ne kadar sık tekrar ettiği gibi bilgileri bulabileceğiniz güzel bir anahtar kelime öneri aracıdır.

 

3- https://trends.google.com.tr/trends/ doğrudan bir kelime aracı olmamasına rağmen, aradığınız anahtar kelimenin kendi içinde aylara göre internette aranma oranlarını veriyor. Yazacağınız yazıların aylara göre nasıl bir tıklanma grafiği elde edeceği konusunda fikir vermesi için faydalanabileceğiniz bir uygulama olabilir. Ayrıca anahtar kelimeleri bir biri ile karşılaştırma yapabilir. Benzer anahtar kelimelerin tıklanma oranları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

4- http://keywordshitter.com/ yazdığınız yazılara anahtar kelime bulma yada başlığa uygun alternatif anahtar kelimeleri için kullanabileceğiniz basit ve güzel bir uygulama.

 

 

 

 

Yorum

Yorum Yap