Ms Word

Daha Hızlı Yapılandırma İçin Microsoft Word İpuçları

1)  Çabuk Paragraf Seçme

Wordde  bir paragrafın tamamını seçmek için paragrafın herhangi bir yerinde üç kez tıklayın. Yada CTRL tuşuna basıp cümlenin herhangi bir yerine tıklayın.

2) Kare Alan Seçip Biçimlendirme

Wordde herhangi bir dikdörtgen bloğu seçip biçimlendirme yapabilirsiniz. Bu işlem için ALT tuşuna basın ve seçilecek alanı tarayın.

rastgele1

3)  Genişletişmiş Pano

Word ile nesneleri uç uca(spike) kesip istenilen bir yerde yapıştırmak mümkündür.  Spike olarak yapılacak yazı,resim yada grafiği seçip CTRL+F3 tuşuna basın. Kesilen nesnenin ucuna daha falza nesne eklemek için sırasıyla işlemi CTRL+F3 olarak tekrarlayın. Yapıştırmak istediğiniz yere gelip CTRL+SHIFT+F3 ile tüm kesilenleri yapıştırın.

4) Belge üzerinde hızla harket etme

Uzun bir belgeniz olduğunu düşünelim. belge üzerinde hızlı bir şekilde hareket etmek için SHIFT+F5 tuşuna basarak hızlı bir şekilde hareket edebilirsiniz.

5) Hızla Karakter Büyütüp / Küçültme

Seçtiğiniz yazının karakterlerini büyük, küçük yada kelimenin ilk karakterlerini büyük yapmak istiyorsanız. Değiştirilecek yazı seçilip SHIFT+F3 tuşlanır.

6) Çift Tıkla Ve Yaz

Sayfada istediğin her hangi bir yere yazı yazmak için yazılacak alana sadece çift tıklamanız yeterli

7) Biçimlendirilmiş Metni Yazıya Çevirme

İnternetten bir yazı kopyalayıp yapıştırdığınızda sayfanın tasarımına ait olan bütün biçimlendirmeler kopyalanmaktadır. Sadece yazıyı yapıştırmak için yazıyı yapıştırdıktan sonra yazıyı seçip CTRL+BOŞLUK(SPACE) tuşuna basın.

8) Rastgele Yazı Üretme

Dolgu malzemesi olarak asdf gibi tuşlara basmak yerine klavyeden yeni bir satırda  =rand() yazıp enter tuşuna basın. Daha fazla seçenek içinde =rand(paragraf,satır) şeklinde de yazabilirsiniz.

 

9) Rastgele Lorem Ipsum Üretme

Web tasarımcıları için rastgele yazı içinde yeni bir satırda =lorem() yada =lorem(paragraf,satır) şeklinde kullanabilirsiniz.

rastgele

Yorum Yap