Illusturator

Adobe Illustrator Örnekleri

Adobe Illustrator, inanılmaz illüsturasyonlar hazırlamanıza yardımcı olmak için vektörel ve sanat araçları sunan inanılmaz bir programdır. Adobe Illustrator’u ilk açtığınızda çok sayıda araçla göz korkutucu program gibi görünmesine rağmen Adobe ürünleri ile çalıştıysanız diğer ürünlerle benzer özelliklerinin fazla olduğunu göreceksiniz. Bu sayfa çeşitli sitelerde yapılmış illüstrasyon örneklerine yer verilmiştir.

Adobe Illustrator ile Şehir Manzarası Oluşturun

cityscape-illustratoin

Bu eğitimde illustrator kullanarak duvar kaplama ile ilgili çeşitli bilgiler ve tekniklere yer verilmektedir. Adobe Illustrator ile oda içindeki bir duvarı bambaşka bir alana götürmek hiç bu kadar kolay ve eğlenceli olmamıştır.

 

Adobe Illustrator ile Rengarenk Rüzgar Gülü Yapın

propellerpinwheel0

Bu uygulamada renkli bir rüzgar gülü nasıl yapıldığı anlatılmıştır.

Bu uygulama yeni başlayanlar için ızgaraların, temel araçların ve efektlerin nasıl kullanılacağı hakkında firkir vermesi açısından önemlidir.  Eğlenceli bir uygulamanın yanı sıra temel renk ve harmanlama seçenekleri ile transform özellikleri hakkında bilgileri öğreneceksiniz.

 

Adobe Illustrator ile Lezzetli Bir Kek Yapımı

cupcake-illustrator

Bu uyguluamada Adobe Illusturatorün temel araçlarını kullanarak görüntüsü hoş bir kek sembolü nasıl oluşturulduğu anlatılmıştır.

 

Adobe Illustrator ile 3 Tane Etli Bitki ve Saksılarını Oluşturma

final

Öncelike etki bitkilerin bir ev için çok önemli bir dekorasyon unsuru olduğunu belirtmek istedirm. Yaprak dökmez her zaman yeşil kalır ve bakımı da çok kolaydır.

Bu açıklamadan sonra yukarıda resmi gösterilen vektörel etli bitki görüntülerini oluştururken hangi araçları kullanacağımıza bakalım. Bu uygulamayı yaparken Dikdörtgen ve Elips Araçlarını, Akıllı Kılavuzları ve Bulge efektini kullanacaksınız. Ayrıca çapa noktaları ile basit bir manipülasyon yapmayı ve Pathfinder panelinde Intersect, Unite, Crop vb. gibi farklı komutları kullanmış olacaksınız.  Son olarak, Kesme Maskesini nasıl kullanacağınızı kesinlikle öğreneceksiniz .

 

Adobe Illustrator Kullanarak Çalışma Masası Manzaralı Görüntü Oluşturun

23845

Bu eğitimde Adobe Illustrator ile basit bazı şekiller kullanarak masaüstü görüntüsü ve çalışma alanının tüm unsurlarını oluşturabileceğiniz eğitim sunulmaktadır.

Nesnelerin oluşturulması adım adım ve basit bir görsellerle anlatılmıştır.

 

Adobe Illustrator ile Icon Setleri Nasıl Oluşturulur

how-to-create-a-set-of-productivity-icons-large-preview

Bu eğitimde doğrudan projelerinizde kullanmak için icon setlerini nasıl oluşturacağınız anlatılmıştır. Eğitimin geneli pathfinder ve dikdörtgen araçlarını seçerek yapıldığını belirtmek isterim.

Adobe Illustrator ile Kalem Patern Fırçası Nasıl Oluşturulur

23387

Bu örnek ile kalem desen fırçasının nasıl oluşturulduğunu öğreneceksiniz. Yeni başlayanlar için basit bir ızgarayı nasıl ayarlayacağınızı ve temel araçları ve şekilleri kullanarak ana şekilleri nasıl oluşturacağınızı öğreneceksiniz.

Sonra, iki basit desenin nasıl kaydedileceğini ve kendi desen fırçasını nasıl oluşturacağınızı öğreneceksiniz. Son olarak, bu fırça ile basit bir metin efekti oluşturmayı öğreneceksiniz.

Adobe Illustrator ile Bir Fincan Çay

tea-cup

Bu eğitimde bir fincan çay, poşeti ve kaşığını hızlı ve eğlenceli şekilde nasıl oluşturacağınızı göreceksiniz.  Çoğunlukla şekil aracı ile istenilen şekle getirip degrade aracı ile renk ayarlaması yapılacaktır. Görselleri dikkatli takip ederseniz siz de güzel bir fincan çay hazırlamış olacaksınız.

Adobe Illustrator ile Detaylı Peynir Yazısı Efekti Oluşturma

22525

Bu yazıda adım adım peynir yazısı efekti ve peynir dilimi parçası nasıl oluşturacağınızı göreceksiniz.  Yeni başlayanlar için basit metin aracı ,  3D Extrude & Bevel effect, ve basit bir Rounded Corners aracı nasıl kullanıldığı gösterilecektir.

Şekillerinizi kolayca adlandırıp organize edebileceğiniz, bileşik yollar nasıl oluşturacağınız, harmanlama yöntemini nasıl kullanabileceğiniz, maskeleme ve vektör şekillendirme oluşturma teknikleriyle ve Görünüm panelinden tam olarak nasıl yararlanacağınızı öğreneceksiniz. Son olarak, basit bir harman oluşturmanın ve Canlı Köşeler özelliğini nasıl kullanacağınızı da öğrenmiş olacaksınız.

 

Adobe Illustrator ile Vektörel Nesnelere Doku Hileleri

texture-tricks-with-vector-artwork

Doku vektörel çizimlerde derinlik katmak için iyi bir nitelik olabilir. Bu yazıda , illüstratör Jeffrey Bowman doku oluşturmak için kulandığı teknikleri ve sonrasında da çalışmasına nasıl eklediğini açıklıyor.

Taranan dokuları alıp bunlara nasıl vektöre dönüştürüldüğünü ardından kırpma maskeleri ile etkili ilistürasyon şekillerini nasıl oluşturduğunu resimdeki örnek ile ilüstüratör adım adım nasıl yapıldığını açıklıyor.

 

Basit Mağaza Sembolü Oluşturma

storefront

Bu yazıda sizlere bazı basit araçlar kullanarak ( dikdörtgen, degrade) bir magaza iconu nasıl oluşturulur onu göstereceğim. Bu sembolü e-ticaret, logo yada web sitelerinizden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Dikişli Etiket Oluşturma

stitch_14

Görünüm paneli ile yazı nesnelerini vectörel olarak düzenleme ile ilgili basit bir örnek

 

Şirin Panda Yüzü Oluşturun

panda_01

Sadece elipsler kullanarak tatlı bir panda ikonu oluşturmak istiyorsanız bu eğitim tam sizin için.  Bu eğitimde en temel araçları kullanarak panda sembolü oluşturabilirsiniz.

Süper Mario Kafası Oluşturun

mario

 

Basit Manzara Sahnesi Hazırlayın

vector-landscape-sm

Mümkün olduğunca farklı kaynaklardan farklı basit eğitimleri derledim. Bu uygulamada da yine basit şekil araçları ile muhteşem manzara sembolleri hazırlayabilirsiniz. Geniş duvar görüntüleri için hazırladığınız illüstrasyonları  kaydedip baskıya hazırlayabirsiniz.

 

Kaynaklar

http://veerle.duoh.com/design/article/create_a_cityscape_in_adobe_illustrator

https://design.tutsplus.com/tutorials/how-to-create-a-desk-scenery-illustration-using-adobe-illustrator–cms-23845

http://www.designyourway.net/blog/resources/tutorials/illustrator-tutorials/top-100-new-adobe-illustrator-tutorials/

www.designbolts.com/2014/08/04/50-all-time-best-adobe-illustrator-tutorials-for-beginners/

vectips.com/tutorials/create-a-cute-panda-bear-face-icon/

vectorcove.com/icon-design/cupcake-in-adobe-illustrator/

blog.spoongraphics.co.uk/tutorials/how-to-create-a-simple-landscape-scene-in-illustrator

 

Yorum Yap