Jquery

Jquery Modal İletişim Kutuları

Kullanıcılara bilgi vermek yada kullanıcılardan bilgi almak için jquery dialog modal kullanma en ideal yollardan biridir.  Dialog kutularını uyarı, hata yada bilgilendirme amacı  için de kullanabilirsiniz.  Bir çok modern front-end framework içinde dialog kutuları olmasına rağmen kullanım zorlukları nedeni ile pek tercih edilmektedir. Daha önceki bir yazıda sadece jquery dialog eklentisi ile modal oluşturup kullanmıştım.

Eğer frameworkler içindeki dialoglar hoşunuza gitmediyse ve  iyi görünümlü bir dialog hazırlamak için fazla zamanınız  da yoksa bu yazıdaki gösterilen dialog kutuları tam size göre. Hızlı ve kolay bir şekilde sayfalarınıza ekleyip kullanabilirsiniz.

Dialogları tanıtmaya başlayalım

Basit tasarım, kolay kişiselleştirme, mobil desteği ile vex kullanmak bir keyiftir. Kurulan diğer jquery eklentileri ile çakışmadan rahatlıkla kullanılabilir.  Sitelerinize daha modern bir görüntü katacaktır.

 

AnaSayfa | GitHub

 

ReModal

Remodal responsive, hafif ve tam kişiselleştirebilme özelliği ile hızlı bir şekilde kullanılabilecek modal kutusudur. Ayrıca arkaplanı bulanıklaştırma gibi efekteleri de yapmak mümkündür.  IE8 desteğinin de olduğunu belirtemek isterim.

AnaSayfa | GitHub

 

AvGrund Modal

Biraz daha farklı bir modal mı arıyorsunuz. İlk kullandığım modal kutusunu önerebilirim. Kişiselleştirme ayarlarının yanı sıra sayfanın arkasında derinlik hissi oluşturmak için çeşitli efektler de sunmaktadır. Bu etkiyi tarif etmenin en kolay yolu aşağıda anasayfasına ait  linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Anasayfa | GitHub

 

rmodal

Bu modalı yazmamın en temel nedeni en hafif modal olması, kullanımı kolay olmayabilir ama 1.2kb altındaki boyutu ve jquery bağımlılığının olmaması bu dialog kutusunun en belirgin özelliklerinde biridir.

 

Anasayfa | GitHub

SweetAlert

17kb boyutu ile en hafif uyarı kutusu olmayabilir ama EN POPULER olduğu kesin.  Çalışmak için Jquery kütüphanesine ihtiyaç duymaz.  Kullanıcılara bilgi verme bilgi alma, uyarı, hata yada benzeri dialogları göstermek için eğlenceli animasyonlar ile SweetAlert biçilmiş dialog kutusudur. Kütüphaneyi yükleyip kullanması ve nasıl kullanılacağını gösteren kütüphanesinin anlaşılır olması ile son zamanlarda yapılan sayfa tasarımlarında büyük ölçüde kullanılmasını sağlamıştır. Fazla zaman kaybetmeden demoları anasayfa linkine tıklayarak inceleyebilirsiniz.

AnaSayfa/Demo | GitHub

Yorum Yap